Nejedná se o lymfatickou masáž, ale masáž proti celulitidě, působící na tukové buňky. Hromadění toxinů způsobuje akumulaci vody - je to dáno kyselým charakterem toxických látek a jeden z důsledků špatného oběhu. Toxiny jsou velmi často rozpustné v tucích, a proto se automaticky usazují v tukové tkáni a způsobují deformaci tukových buněk. Ty jsou v takto deformované podobě velmi obtížně "spalitelné". Celulitida tedy není nadbytek tukových buněk, ale neschopnost našeho organismu tuky palovat.
Anticelulitidová masáž je speciální masáž, která se používá k odstranění celulitidy stupně jedna až tři. U této masáže dochází k uvolnění kolagenových vláken a přeuspořádání tukových buněk a tím následně k vyhlazení takzvané pomerančové kůže. Odvádí se voda z těla, zrychluje se látková výměna. Pravidelnou masáží lze dosáhnout vyformování problémových partií těla.
Ozon konzervuje a obnovuje přirozenou krásu a zdraví kůže. Ozonová terapie aktivuje buněčné metabolické procesy.
Většina kosmetických problémů jako trudovitost, vrásky, celulitida, alergie a mnoho dalších odrážejí vnitřní stav organismu.
Účinky masáže:
- celulitida
- vrásky
- obnova pružnosti pokožky
- revitalizace pokožky
- trudovitost pokožky
- lymfedémy dolních končetin
Kdy a pro koho je anticelulitidová masáž nevhodná:
- při výskytu křečových žil
- při nádorovém onemocnění
- při horečce a infekčních onemocněních
- v místech čerstvých jizev
- v místech modřin
- při alergii, ekzému
- při plísňovém onemocnění masírované části
- při praskání kapilárek
Doporučení:
Anticelulitidovou masáž aplikovat 10 krát v co nejkratší době, 2-3 krát týdně. Po aplikaci 10 masáží se doporučuje 1 měsíc přestávku a potom opakovat celou proceduru.
Pro rychlejší výsledek je vhodné jako pátou masáž aplikovat lymfodrenáž dolních končetin, čímž se podpoří rychlejší vyprazdňování tukových buněk a odvádění odpadových látek z podkoží lymfou do krevního řečiště.
Masáž trvá 25 minut a 25 minut zábal
Celulitida se dělí na čtyři stupně.
1. stupeň = viditelné změny jsou patrné při kompresivním testu
2. stupeň = drobné nerovnosti, které se objeví nejdříve na zevní straně stehen. Jsou patrné při napnutí svalu nebo sezení na tvrdé podložce. Zde stačí úprava pohybového a dietního režimu.
3. stupeň = nerovnosti jsou viditelné za jakéhokoliv osvětlení, v sedě, stoje i lehu. Vyžaduje komplexní péči a ne vždy se podaří zcela vyléčit.
4. stupeň = hrubé projevy nerovnosti, nezvratná poškození. Nutnost mezioborové spolupráce (lymfolog, obezitolog, plastický chirurg)